Aybino Çiz Bul AnlatAybino

 
  • Aybino Çiz Bul Anlat
  • Aybino Çiz Bul Anlat

Aybino Çiz Bul Anlat

59.90 TL 53.91 TL

STOK : Var

Çiz Bul Anlat, kopyalama, isimlendirme, hafıza, kategorilerine ayırma, eşleme, ilişkili kartları bulma, anlatma ve sosyal etkileşimi geliştirir.


aybino çiz bul anlatAybino Çiz Bul AnlatAybinoAybino


Kargo : 3 iş günü içerisinde Kargoya Verilir
 
Sepete Ekle
 

Çiz Bul Anlat 112 karttan oluşur ve içinde 5 farklı oyunu barındırır. Bu oyun kopyalama, isimlendirme, hafıza, kategorilerine ayırma, eşleme, ilişkili kartları bulma, anlatma ve sosyal etkileşim becerilerini geliştirir.
Basitten zora doğru değişen çizimleri kategorilere ayırıp istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. Çok geniş yelpazede bireysel veya grup çalışmalarında kullanılır.Kopyalama ve İsimlendirme
Çocuk/bireylerden daha basit düzeyde olan kartları kopyalaması istenir. Dikkat kontrolünde, görsel algı, el göz koordinasyonu, şekil/nesne tanıma, kavrama becerileri için önemli.  Kopyalaması istendikten sonra bu resmin ne olduğu sorularak isimlendirme becerisine de bakılabilir.
Tahmin etme
Özellikle grup oyunlarında çocuk/bireylerden biri bir kart seçer ve diğerleri ona sorular sorarak karttaki resmi tahmin etmeye çalışırlar. Bir başka oynama şekli de çizerek olabilir. Kartı seçen bir kağıda ya da varsa beyaz tahtaya her seferinde bir çizim olmak üzere resmin tamamı ortaya çıkana kadar diğerleri o resmi tahmin etmeye çalışır.
Anlatma :
10 adet konulu resim gösterilerek resimde ne gördüğü sorularak resim üzerinde konuşması beklenir. Burada önemli olan çocuk/bireyin resimde gördüklerini tek tek mi isimlendirdiği yoksa oradan bir hikaye çıkarıp çıkaramadığıdır.
Hafıza oyunu
Kartların içerisindeki 10 adet konulu resimler içinden 1 tanesini seçip 30 saniye gösterdikten sonra kapatıp resimle ilgili sorular sorabilirsiniz?
* Resimde kaç kişi var?
* Kaç kişinin şapkası var?
* Yırtıcı kaç hayvan var? gibi
Eşleyerek hikaye oluşturma
Kartlarda birbiriyle ilişkili resimler var o ilişkili resimleri buldurarak da ne bakımdan benzedikleri neden ilişkili olabilecekleri konuşulur. İlişkili resimlerin içine diğer kartlardan sizin ya da çocuğun istediği kartlar eklenerek bir hikaye oluşturması istenebilir.

3+ Yaş
 

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4